צמיגים לרכב

מדריך צמיגים לרכב

המדריך לבחירת צמיגים לרכב

זה אולי נראה פעוט, אך למעשה, צמיגים לרכב מאפשרים לכם לחסוך בדלק, ליהנות מאיכות נסיעה ואחיזת כביש טובה יותר וכמובן – לשמור על בטיחות הנסיעה. לפניכם המדריך המלא לבחירת צמיגים לרכב, אשר יוכל לסייע לכם רבות כאשר עולה הצורך להחליף את הצמיגים אוטו.

1. בחירת ביצרן צמיגים מוכר –

ישנם יצרנים שונים וספקים שונים של צמיגים לרכב, אבל תמיד טוב לבחור בטובים ביותר, ולכן, הקפידו לבחור אך ורק צמיגים המיוצרים על ידי יצרנים מוכרים ובעלי תו תקן. בחירה בצמיג שמיוצר על ידי יצרן מוכר, יבטיח לכם את טיב הצמיג ואת איכותו.

2. שנתון ייצור הצמיג

חשוב מאוד לבדוק את שנתון הייצור של הצמיג, אשר מוטבע על גבי הצמיג בארבע ספרות אשר מייצגות את שנת הייצור ואת השבוע השנתי בו יוצר הצמיג.

3. מידות הצמיגים –

צמיגים מגיעים בגדלים ומידות שונות, לכל רכב את גודל הצמיג המתאים לו, תוכלו לבדוק זאת בספר הרכב, והקפידו שתהייה התאמה בין גודל הצמיג לרכב שלכם.

לרכוש צמיגים חדשים

יש להקפיד על כך שהם יהיו איכותיים ומתאימים לדרישות יצרן הרכב שלכם כפי שהן מופיעות בספר הרכב. שוק הצמיגים מלא בכל טוב של מוצרים ומותגים שונים, והבחירה ביניהם אינה קלה.

טווח המחירים הרחב בשוק רק תורם לבלבול – האם כדאי לקנות צמיג זול יותר או להשקיע בצמיג יקר ממותג מוכר? כל בעל רכב צריך לעשות את השיקולים שלו מבחינה כלכלית, סוג הרכב, אופי השימוש ברכב וכדומה.


באופן כללי יש להחליף צמיגים כאשר הם מגיעים למצב של שחיקה. מצב זה מוגדר כאשר סוליית הצמיג נמוכה מ-2 מילימטר, או כאשר מופיעים סדקים וסימני יובש. בכל מקרה, יש להחליף צמיג לאחר ארבע שנים של שימוש שוטף.

צמיגים

תחזוקת צמיגים נכונה

מחירי הדלק המאמירים מקשים על חיי כולנו. מסתבר כי כ-20% מצריכת הדלק של הרכב קשורה לצמיגים. צמיג שאינו תקין מבחינת לחץ אוויר או פרמטרים אחרים, יביא לידי צריכת דלק גדולה יותר. בנוסף, ניתן לרכוש כיום צמיגים "חסכוניים" מבחינת אנרגיה, אשר מפחיתים אף יותר את צריכת הדלק של המנוע.

https://youtu.be/84IxkwCTo5I

צמיגים

ראשית, חשוב להדגיש כי צמיגים בנויים משלושה חלקים עיקריים: שפה, סוליה ודופן. הצמיגים המודרניים הם, ברוב הגדול של המקרים, צמיגים רדיאליים ונטולי אבוב פנימי. הם נחשבים לסוג הפופולרי ביותר, והם בנויים בצורה של חגורות רוחביות.

תגובה אחת
  1. אטרקציות בצפון - אסתטיקה רפואית

    […] רכביד 2 רכבמכוניותאוטורכבמבצעי רכבחדשות רכבצמיגים לרכבאוטו יד 2יקבים בצפוןאטרקציות לילדים בגלילרשלנות […]

השארת תגובה