דגמי רכב

לקבלת מחיר לצמיג

לחץ כאן !

הצמיגים הם דבר חשוב מאוד ברכב, מושקעת בהם הרבה טכנולוגיה אשר נועדה לשפר את ביצועי הצמיג ובכך את ביצועי הרכב. הצמיגים משפיעים על עוצמת הרעש, על מרחק הבלימה, על תחושת הנהיגה, על תגובות הרכב בפניות חדות ובכלל על כל חווית הנהיגה. למרות חשיבותם הגדולה של הצמיגים, לא אחת אני נתקל באנשים אשר מחפשים צמיגים להחלפה וכאשר אני שואל אותם לגבי מידת הצמיג הם פשוט לא יודעים. אולי יותר מדויק להגיד שהם לא יודעים איך לקרוא את המספרים הרשומים על הצמיג. הם אולי מודעים שמידות צמיג רשומות על הצמיג אבל לא ממש מבינים אותן. האמת היא שמידות צמיג הן דבר פשוט מאוד להבנה והן כתובות במספר מקומות: ניתן למצוא מידות צמיג רשומות על הצמיג עצמו, ברישיון הרכב ובחוברת הרכב של היצרן.

איך קוראים מידות צמיג?

הבה נסביר באמצעות הדוגמה 255/60R19, ובכן מהי המשמעות של כל מספר?

המספר הראשון 255 מיצג את הרוחב של הצמיג, זוהי מידה מילימטרית . כלומר רוחבו של הצמיג במקרה הזה הוא 25.5 סנטימטרים. המספר השני מייצג את גובה דופן רוחבו של הצמיג, זוהי לא מידה מוחלטת אלא מידה יחסית – כלומר גובה דופן הצמיג הוא 60% מרוחבו. בדוגמה שלנו 60% מרוחב הצמיג זה 153 מילימטרים. המספר האחרון מייצג את קוטר החישוק, שימו לב שמידה זו אינה מצוינת בשיטה המטרית, אלא באינצ`ים. בדוגמה שלנו קוטר החישוק הוא 19 אינטש. האות R אינה מתייחסת למידה אלא לסוג הצמיג, זה מתייחס למבנה שלד הצמיד. חבל להתעכב בפרטים על משמעותה של האות מכיוון רוב הצמיגים שתיתקלו בהם הם צמיגים רדיאליים המסומנים באות R . מידות צמיג המכילות אות אחרת תוכלו אולי לראות בצמיגים המיועדים לשימושים מיוחדים.

כפי שראיתם מידות צמיג הן דבר פשוט מאוד להבנה וקל מאוד למצוא היכן הם מסומנים. אם תסתכלו על הצמיג עצמו תוכלו בוודאי למצוא עוד סימונים רבים, חלקם חשובי יותר וחלקם חשובים פחות אך אין להם דבר עם מידות צמיג.
אם כבר הזכרנו מידות צמיד, זוהי הזדמנות טובה להזכיר את החשיבות של שמירה על לחץ אוויר תקין. יש לבדוק לחץ אוויר באופן קבוע ולשמור על לחץ נכון לפי הוראות היצרן. כל הביצועים של הצמיג מתבססים על נסיעה בלחץ אוויר תקין. כאשר לחץ האוויר אינו תקין ישנה פגיעה מסוכנת בביצועי הצמיג ושחיקה מוגברת.

הונדה
הונדה
טויוטה
טויוטה
ג"יפ
ג"יפ
איסוזו
איסוזו
רנו
רנו
ניסן
ניסן
סקודה
סקודה
BMW
BMW
מיצובישי
מיצובישי
DODGE
DODGE
דייהטסו
דייהטסו
סיטרואן
סיטרואן
שברולט
שברולט
מאזדה
מאזדה
לנד רובר
לנד רובר
קיה
קיה
פולסווגן
פולסווגן
יונדאי
יונדאי
סאניאנג
סאניאנג
סוברו
סוברו
סוזוקי
סוזוקי
פורד
פורד
השארת תגובה